SkyDrive / Windows Live / Bulut Bilişim / Microsoft

– Windows için SkyDrive uygulaması: Windows 8, Windows 7 ve Windows Vista’da kullanabileceğiniz bu uygulama önizlemesi ile, SkyDrive dosyalarınızı direkt PC’nizin içinden görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz.
– Bilgisayarınızdaki dosyalara uzaktan erişim: Windows uygulamasının kurulu olduğu bir bilgisayardaki tüm dosyalarınıza, SkyDrive’da yedeklenmiş olsun olmasın, SkyDrive.com aracılığıyla erişebilir ve bilgisayarınızdan istediğiniz dosyayı anında alabilirsiniz.
– Yeni depolama planları: Eğer çok fazla dosya depoluyorsanız ya da zaman içinde daha fazla depolama alanına ihtiyaç duyarsanız, SkyDrive’ın farklı kullanımlara yönelik ek depolama seçeneklerinden size uygun olanını seçerek, buluttaki kişisel depolama alanınızı anında büyütebilirsiniz.
– Diğer cihazlar için SkyDrive uygulamaları: Yenilenen Windows Phone ve iOS uygulamaları sayesinde mobil cihazlarınızdan dosyalarınızı kolayca yönetip paylaşabilir, Mac OS X Lion kullanıyorsanız Mac’inize özel SkyDrive uygulamasını hemen kurup deneyimleyebilirsiniz.

Windows için SkyDrive:

Windows 8, Windows 7 ve Windows Vista ile uyumlu yeni SkyDrive PC uygulaması, bir çok kullanım kolaylığı getiriyor. Şüphesiz bunlardan en önemlisi, SkyDrive’a direkt Windows Gezgini içinden ulaşabilmek, ve dosyalarınızı sürükleyip SkyDrive klasörüne bırakarak anında SkyDrive’a yükleyebilmek. Dosyalarınızın bilgisayarınız ve SkyDrive arasında eşitlenmesi sayesinde, bilgisayarınızda yarattığınız yeni bir klasör telefonunuzda da belirlecek, iPad’inizden güncellediğiniz bir dosya ise bilgisayarınızdan da anında güncellenecek. Bu eşitleme sayesinde tüm dosyalarınızın son haline internet bağlantınız olmadığında bilgisayarınızdan, kişisel bilgisayarınız yanında olmadığında ise internet bağlantınız olan herhangi bir cihazdan ulaşmanız mümkün. Üstelik bu yeni uygulama ile PC’nizden SkyDrive’a 2GB’a kadar büyüklükte dosyalar yükleyebilirsiniz.
Uygulama yüklemek deyince gözünüz korkmasın :) SkyDrive uygulamasının boyutu 5MB’ın altında, ve kurulumu sadece birkaç saniye sürüyor. Tamamen arka planda çalışmak üzere tasarlanmış olan uygulama, bilgisayarınızda varsayılan ya da sizin seçtiğiniz bir lokasyonda SkyDrive klasörünü oluşturacak ve bilgisayarınız SkyDrive’daki dosyalarınızla eşitlemeye başlayacak.
Bilgisayarınızdan SkyDrive klasörünüzü açmak istediğinizde ise, Windows Gezgini’nin içindeki kısayola veya ekranınızın sağ alt köşesinde yer alan SkyDrive ikonuna tıklamanız yeterli.
Eğer ayrı bir SkyDrive klasörü tutmak istemiyorsanız, SkyDrive’ın Belgeler ve Resimler klasörlerini PC’nizdeki mevcut Belgeler ve Resimler kitaplıklarına ekleyebilir, ya da mevcut klasörlerinizi olduğu gibi SkyDrive’a ekleyerek SkyDrive’ı ana sürücünüz gibi kullanabilirsiniz.

Bilgisayarınızdaki dosyalara uzaktan erişim:

SkyDrive uygulamasını kurduğunuz andan itibaren, bilgisayarınız adeta buluta yerleşerek uzaktan erişilebilir hale gelir. Bu sayede, bilgisayarınız yanınızda olmasa da içindeki dosyalara – hangi klasörde olursa olsun – SkyDrive aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken SkyDrive.com’a girip bilgisayarınızı seçmek ve e-postanıza ya da cep telefonunuza gelen bir kod ile kimliğinizi doğrulamak. Bu adımdan sonra SkyDrive web arayüzünde bilgisayarınızın tüm içeriğini görebilir, istediğiniz dosyaları anında alabilir ve isterseniz SkyDrive’a da kopyalayabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi için: http://blog.microsoft.com.tr/skydrive-ile-siz-neredeyseniz-bulutunuz-orada.html


Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir