Browse By

MySQL ve HOME yedeği ile yeni sunucu!

Bir kaç gündür sunucu problemleri ile uğraşıyorken düşündüm ki bu tecrübelerimi paylaşayım!

Tedbir, en büyük akıldır.” deyip önemli sitelerimin MySQL ve HOME yedeğini aldım. Akabinde sitelerin bulunduğu sunucu o ya da bu şekilde kapanınca siteler kapandı.
Alelacele Natro’dan Web Hosting alıp açtık siteyi. Ama çok büyük ve ummalı bir çalışma gerekli. Çünkü eğer yedeği Cpanelden almışsanız Cpanel olmayan bir Web Hosting hizmetine PhpMyadmin ile yüklemeniz gerekli ki karakter sorunları falan yaşanabiliyor. Tavsiyem alelacele de olsa alacağının web hosting ya da sunucunun şirketinin desteğinin iyi olması önemli. Çünkü aldığınız web hosting’de her işleme izniniz olamayabiliyor.
mysql-logoSiteyi uzun uğraşlar ve boza yapa derler ya işte öyle şeyler sonucu aktif edebildik.

Şu an yani bugün 12.09.2012 tarihinde site biraz yavaş da olsa çalışıyor. Sorun galiba Cpanel’den alınan MySql yedeğinin PhpMyadmin’den yüklenmesinden kaynaklı. MySql yedeği tam olarak uygun ve pratik hale getirilmemiş olabilir.

Bu yazıyı ilerde benzeri sorunlar yaşarsanız, Google’a sorduğunuzda eğer bu yazı ile karşılaşırsanız, yorum olarak yardım isteyebilesiniz diye yazıyorum.

Ha bu arada! Her gün olmasa da siteniz için dönüm noktası olan tarihlerden mümkünse önce değilse sonra MySql ve Home yedeği almanızı tavsiye ediyorum.

Bu arada Sunucu Şirketi olarak KebirHost‘a başvurduk. Yarın sonuçları göreceğiz. Destekleri iyi gibi umarım sorun olmaz (ki gerek r10.net‘te gerek hizmetleri ile iyi olduklarını kanıtlıyorlar).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir