Browse By

Windows 8 Çıktı!

D9 Konferansı’nda, kurum içindeki kod adıyla “Windows 8″ olarak adlandırdığımız yeni nesil işletim sistemimizi ilk kez tanıttık. Windows 8, Windows’un yongadan arabirime kadar her alanda yeniden tasarlanmasıyla oluşturuldu.
İster klavye ve fareye sahip olsun, isterse sadece dokunmatik bir ekrandan oluşan bir bilgisayar olsun Windows 8 tabanlı cihazlar artık yepyeni bir tür aygıta dönüşecek.
Yeni arayüz Windows’un gücü, esnekliği ve bağlanabilirliğinden ödün vermeden yepyeni bir deneyim sunuyor.
  • Windows’un Başlat menüsü yerine gelen yeni ekran, özelleştirilebilen ve ölçeklendirilebilen uygulamaları tam ekran gösteriyor. Uygulamalar ekrana döşenebildiğinden yeni tasarımda başlangıç ekranındakinden daha hızlı çalışıyor.
  • Bildirimler gösterebilen canlı döşemeler her zaman uygulamalarınızdan gelen güncel bilgileri ekrana taşıyor.
  • Çalışan uygulamalar arasında akıcı ve doğal geçiş sağlanabiliyor.
  • Windows’un yeteneklerini kullanarak birden fazla işi aynı anda kolayca yapabilmeyi mümkün kılmaya izin veren uygulamalar, ekranın bir kenarına kolaylıkla sabitlenerek yeniden boyutlandırılabiliyor.
  • HTML5 ve JavaScript kullanılarak gücünü internetten alan ve bilgisayarın tüm gücüne erişebilen uygulamaların kullanılmasına olanak sağlıyor.
  • Donanımsal olarak hızlandırılmış Internet Explorer 10 ile internette tam dokunmatik ve kolay gezinti imkanı sunuyor.

Bu özelliklerin dışında Windows Gezgini ve Masaüstü dahil olmak üzere Windows’un tüm yetenekleri, tüm Windows 7 logolu bilgisayarlar, yazılım ve çevre birimleri ile uyumluluğundan bir şey kaybetmeden elinizin altında olmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir