Browse By

D3DX9_43.dll – Çılgınlığı Sürüyor…

D3DX9_43.dll – Çılgınlığı Sürüyor…
Son dönemlerde oyun severler için daha doğrusu kaliteli oyun severler için en büyük sorun D3DX9_43.dll hatası oluyor. D3DX9_43.dll – Sistem hatası olarak geçebilir fakat son çalışmalarıma göre bilgisayarınızın (genelde C: Yerel Diskinin içindeki Windows dosyasının Sistem32 dosyasına bağlı olan bölümde D3DX9_43.dll adlı dosyanın bulunamaması ya da virüs – trojen – solucan yahut turuva atı adı altında tair edilen ilginç sanal virüsler tarafından sistem dosyalarından silinmesi bu soruna ortam hazırlıyor.

D3DX9_43.dll Sistem Hatasını Yaşaya bileceğiniz Başlıca oyunlar;
 • Call of Duty Black Ops

 • Pes 2011
 • Battlefield: Bad Company 2
 • Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction
 • Assassin’s Creed 2 – II
 • Mafia 2 – II
 • FIFA 11 

2010 ve 2011 sezon bilgisayar oyunlarını karşılaştığı sık bir sistem hatasıdır bu, eğer siz hala “D3DX9_43.dll” hatası ile ilgili bir çözüme ulaşamadıysanız,

Sizleri sorunun çözümüne ulaştıran BizimGri.Com ! En iyi çözümler için YORUMLARINIZI BEKLİYORUM!

Directx Nisan 2011 – Directx Güncelleme (yeni)

DirectX Nasıl indirilir ve kurulur?

2 thoughts on “D3DX9_43.dll – Çılgınlığı Sürüyor…”

 1. Anonymous says:

  dosyayı dll-files.com gibi bir adresten indirin. indirebileceginiz adresleri google’a dosya adını girerek bulabilirsiniz. daha sonra indirdiğiniz dll dosyasını windows klasörü altında system32 klasörüne kopyalayın. başlat-çalıştır deyip açılan kutuya regsvr32 d3dx9_43.dll yazın ve bilgisayarinizi bastan baslatin. başka dll dosyaları için de bu yolu uygulayabilirsiniz.

 2. Cenk says:

  Arkadaslar oncelikle arastirmadan, bilip bilmeden yanlis yorumlarla, bu konuda cozum arayan kisilerin yonlendirilmesini gormek uzucu. Bahsi gecen dll dosyasi directX in kullamis oldugu bir dll dir. Eger ki herhangi bir dll sayfasindan bu dll i indirdiyseniz mutlaka silmeli ve bilgisayarinizi tekrar baslatmalisiniz. Bu islemden sonra bilgisayariniza directX kurun eger kurulu ise guncelleyin sorununuz halolacaktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: