Browse By

Windows 8.1 Wifi Sorunum ve Çözümüm

windows8.1-wifi-intelMerhaba Arkadaşlar,

Bugünlerde sinir olduğum ama çözüm aramaktansa şikayet ettiğim bir durumun sonuna varmış durumdayım.

Almış olduğum dizüstü bilgisayar Windows 8 olarak geldi ve işletim sisteminin tavsiyesine uyarak Windows 8.1 sürümüne geçtim. Ama bir de ne olsun :) Wifi yani kablosuz internet ikide bir gidip geliyor, bazen de gidiyor gelmek bilmiyor.

Başlarda sorunu yaşarken kablosuz interneti devre dışı bırakıp yeniden etkinleştirdiğimde düzeliyordu. Ama arkadaşlarım bir PVP oyun oynamam için davet ettiğinde oyunun en heyecanlı anında giden kablosuz internet bağlantısı beni çözüm aramaya sevk etti (: daha doğrusu mecbur bıraktı :).

Hikayem bu kadar :) Artık nasıl çözdüm bunu ileteyim.

Çözüm çok basit arkadaşlar aşağıda vermiş olduğum linklerden bilgisayarınızın işletim sistemi kaç bit ise ona göre indirip yüklemek. Yükledikten sonra yeniden başlatma isteyebilir, istemezse de garanti olsun diye siz yeniden başlatın.

Windows 8 bilgisayarlar genelde 64 bit olur. Eğer bilgisayarınızın kaç bit olduğunu bilmiyorsanız denemek için 64 bit’i indirin!

NOT: Siteye girdiğinizden sol taraftan 32 bit ya da 64 bit seçimi yapmanız gerekiyor…

Windows 8.1 32 bit için İntel Pro/Set Kablosuz Yazılımı Wireless 16.1.1 indir

Windows 8.1 64 bit için İntel Pro/Set Kablosuz Yazılımı Wireless 16.1.1 indir

 

Eğer işe yaramazsa!
Biraz önce arkadaşıma kurarken uyumluluk işlemi yapmadan kurdum sorun olacağını sanmam ama eğer bir sorun ile karşılaşırsanız “Denetim Masası > Program Kaldır” dan İntel Pro/Set Kablosuz Yazılımı isimli programı kaldırın ve tekrar kurarken indirdiğiniz dosyaya sağ tık yapıp “Özellikler > Uyumluluk” deyip oradan uyumluluk modunu Windows 8 olarak yapabilirsiniz.

DipNot: Windows 8 / 8.1 kullanıcıları normalde kablosuz ağa bağlanıyorken sebepsiz herhangi bir ağa bağlanma sorunu yaşıyorsa Microsoft’un yerleşik uygulaması olan One Drive programının eşitlemesini durdurarak sorunlarını giderebilirler. (Windows ekranının sağ alt köşesinde arkaplanda çalışan uygulamaların küçük simgelerinden One Drive programına sağ tık yapıp “Eşitlemeyi Duraklat”a tıklayın ve kablosuz ağa bağlanmayı tekrar deneyin.)

Umarım sorununuz çözülür. Kesintisiz kablosuz internetler dileğiyle… :)

108 thoughts on “Windows 8.1 Wifi Sorunum ve Çözümüm”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.