Browse By

Turkcell – Avea – Vodafone TL Bakiye Transfer İşlemleri (Kontör Transfer)

    Sevgili Ziyaretçiler, “Turkcell – Avea – Vodafone TL Bakiye Transfer İşlemleri (Kontör Transfer)” başlıklı yazının son dönemlerde ziyaret oranının arttığını görünce kontrol etme gereği duydum ve yazının “20 Haziran 2010″ tarihli olması sebebiyle içeriğinin güncelliğini yitirmiş olduğunu düşünmekteyim.

Hülasa (Özetle): Operatörler için ayrı ayrı güncel transfer sayfalarının bağlantılarını veriyorum…

FARKLI OPERATÖRLER ARASI TL TRANSFERİ YAPILAMAZ…

(Operatörlerin bazıları kendi iç tarifelerinde bile transfer imkanı sunmuyor…)

Faturalı Faturasız tüm hatlar için Turkcell aboneleri TL Transfer yapılabilir…

Turkcell TL Transfer:http://www.turkcell.com.tr/servisler/turkcell-tl-transfer

Faturalı Faturasız tüm hatlar için Türk Telekom (Avea) aboneleri LiraPaylaş yapılabilir…

Türk Telekom (Avea) LiraPaylaşhttp://www.avea.com.tr/web/Destek/Servisler/LiraPaylas

Sadece Faturasız hatlar için Vodafone aboneleri Cep Lira Transfer yapabilir…

Vodafone Cep Lira Transferhttp://www.vodafone.com.tr/Kontor_Islemleri/kontorislemleri.kontor-transfer.php

NOT: AŞAĞIDAKİ İÇERİKLER VE BAĞLANTILAR GÜNCEL OLMAYABİLİR…

 

Turkcell – Avea ve Vodafone kullanıcılarının yapacakları Kontör yani yeni adıyla TL Bakiye Transferi işlemleri ile ilgili sizlere bilgi vermek istiyorum. Bu sayfada sizlere İşlem Ücretleri, İşlemlerin yapılması ve Kimlerin birbirine TL Bakiye Transferi yapacağı konusunda bilgilendirme yapacağım.

 

Turkcell Faturalı ve Ön Ödemeli Hatlardan TL Transfer İşlemi ( Turkcell Kontör Transfer İşlemi)

 

Turkcell hat kullanan aboneler hatlarından Ön ödemeli hat kullanan abonelere TL gönderimi yapabilirler. Turkcell aboneleri tek seferde en az 1 TL , en fazla ise 15 TL gönderim yapabilirler. Yeni alınan hatlardan ilk 5 ay boyunca gönderilebilecek TL miktarı 25 TL ile sınırlı iken, daha sonra bu limit aylık 100 TL’ye kadar gönderim yapabilinmektedir.

Gönderilecek TL limitleri aylık olarak yüklenen bakiye ile orantılı olarak değişmektedir.Turkcell Faturalı hat aboneleride TL transferi yapabilmektedirler. Turkcell TL transfer ücreti ve sorgulama ücreti 90 kuruştur.

KrediTransfer etmek için kredi göndermek istediğiniz telefon numarasını yazın, bir boşluk bırakarak transfer etmek istediğiniz kredi miktarını ekleyip2277′ye kısa mesaj gönderin. 2064′ten gelen onay mesajınıEVETyazarak yanıtlayın. Bu aşamada kredi transfer işleminiz gerçekleşecektir.

Vodafone Faturalı ve Ön Ödemeli Hatlardan TL Transfer İşlemi ( Vodafone Kontör Transfer İşlemi)

Tüm Bireysel Ön Ödemeli hat kullanan abonelerin TL transferi yapabilecekleri Vodafone Bakiye Transfer sisteminde tek seferde en az 1 TL, en fazka 20 TL transfer yapabilirsiniz. 1 ay içerisinde ise yapabileceğiniz Max. transfer miktarı 100 TL olarak sınırlandırılmaktadır. Lira transferi yapabilmek için hattınızda en az 6 TL bakiye olmak durumundadır. Aksi taktirde transfer işlemi gerçekleşmeyecektir.

Vodafone Ön Ödemeli hat aboneleri abonelik başlangıcından itibarenilk 3 ay TL transferi yapamamaktadır.Vodafone Faturalı Hat aboneleri TL transferi yapamamaktadır. TL paylaşma işlem ücreti 40 kuruştur.

Vodafone TL transferi için Cep Aile kullanan aboneler 7037 nolu numaradan, normal aboneler ise7038nolu numaradan TL transfer işlemini gerçekleştirebilmektedirler.

Avea Faturalı ve Ön Ödemeli Hatlardan TL Transfer İşlemi ( Avea Kontör Transfer İşlemi)

Avea Lira paylaş servisi üzerinden tek seferde en az 1 TL en fazla 10 TL gönderim yapılabilirken aylık olarak bir abonenin 50 TL gönderim limiti bulunmaktadır. Avea kullanan Faturalı yada Ön Ödemeli hat aboneleri Ön ödemeli hat kullanan abonelere TL bakiye transferi yapabilmektedirler.

TL paylaşma işlem ücreti 48 kuruştur. Avea hatlardan Lira gönderimi yapmak için9235nolu numaranın aranması gerekmektedir. Arama yapıldıktan sonra işlemler tamamlanarak gönderim yapılacaktır.

Yukarıdaki bilgiler ışığında gönderim için düşülen ücret olarak en pahalı operatör Turkcell, en düşük operatör ise Vodafone’dır. Gönderim olarak Avea gönderim konsunda gecikmeler yaşasada aylık limit ve süre bakımından ortalama bir güce sahiptir.

Daha Ayrıntılı Bilgi İçin >>> http://www.turkcell.com.tr/bireysel/servisler/kontorsuzkalmayin/kontorTransfer

15 thoughts on “Turkcell – Avea – Vodafone TL Bakiye Transfer İşlemleri (Kontör Transfer)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.