Tarayıcılarınızı Güncelleyin (update to your browsers)

İnternet Explorer

İnternet Explorer 9 Beta sürümü ile Microsoft yine ilginç bir atak yaptı. HTML5 desteği ile diğer tarayıcılardan bir adım öne çıkmış oluyor. Web’inizi Güncelleştirin adlı sayfamızda tarayıcınızı güncellemesini yapabilirsiniz.
Google Chrome
Google 2008 yılında çıkarmış olduğu Google Chrome yani kendi tarayıcısı ile online alemde sansasyon yarattı. Neredeyse sürekli ve aktif güncellemesi ile en çok güncelleme yapan tarayıcılar arasında! Web’inizi Güncelleştirin adlı sayfamızda tarayıcınızı güncellemesini yapabilirsiniz.


Mozilla Firefox

Mozilla’yı üçüncü sıraya almamın gerekçesi güncelleme ve diğer bir kaç eklentisi ile biraz yavaşlamasıdır. Aslında görsellikten vazgeçebilse idim ikinci sıraya alabilirdim. Ama eğer görselliği seviyorsak yavaşlığına katlanmamız gerekiyor. Eğer isterseniz ve benim için görselliğin önemi yok derseniz sizlere tavsiye tarayıcılardandır.

Opera ve Opera Mini
Opera ve Opera Mini aslında telefon destekli çıkan bu tarayıcının tutulması ile bilgisayar versiyonu da çıkmıştır. 10 kat hızlı olduğunu düşünen yetkililerine hak vermemek elde değil ama daha da geliştirmelidir.

Safari for Mac
Safari ilk olarak Mac ya da Apple bilgisayarlar için yapılmıştı. Sonra Windows uyumları gibi güncellemeleri de çıktı. Apple marka bilgisayar ya da Mac işletim sistemli bilgisayarlarda önerilir.

Safari for Windows

Daha önceden Mac uyumluluğu ile çalışan tarayıcıya itibar artınca Windows serisini de çıkarıp bir çok tarayıcı sektörlerinin arasına katılmıştır.

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Etiketler:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir