Browse By

Asimo, Orkestra Yönetecek

Honda’dan yapılan açıklamaya göre, Asimo ayrıca, 14 Mayıs’ta, Detroit Senfoni Orkestrasında (DSO) gerçekleştirilecek ve seçkin bir grup müzik öğrencisinin Yo-Yo Ma’dan alacağı bir eğitimin öncesinde yüzlerce çocukla bir araya gelecek.
Advanced Step in Innovative Mobility (Yenilikçi Harekette Yenilikçi Adım) ifadesinin ilk harflerinden oluşan ASIMO, insanlara yardım etmek ve gelecekte bir gün yaşlılara ve engellilere evlerinde destek olmak hedefiyle tasarlandı. ASIMO aynı zamanda öğrencileri matematik ve fen çalışmaları alanında cesaretlendirmek ve teşvik etmek amacıyla da kullanılıyor. ASIMO’nun repertuarına eklenen müzik eğitimi ise çalışmaların geldiği farklı bir aşama.

Honda, Düşlerin Gücü Müzik Eğitimi Fonunun oluşturulması amacıyla DSO
için 1 milyon ABD Doları kaynak sağlıyor. Honda, müzik eğitimini geliştirme, destekleme ve klasik müzik alanında çeşitliliği teşvik etmeye yönelik yenilikçi ve çok boyutlu bir program geliştirmek amacıyla DSO ile ortak çalışıyor.
Mayıs ayındaki Yo-Yo Ma performansı ve öğrencilere yönelik Uzmanlık
Sınıfına sponsorluğa ek olarak Honda ile DSO arasındaki işbirliği kapsamında gerçekleşecek çalışmalar şu şekilde:
“Detroit şehrinin yeterli olanakların bulunmayan bölgelerinde öğrencilere müziğe giriş / yaylı çalgılar eğitimi vermeyi amaçlayan Düşlerin Gücü Yaylı Çalgılar Projesinin hayata geçirilmesi.
İstekli ancak yeterli olanağa sahip olmayan öğrencilere müzik konusundaki yeteneklerini tam olarak geliştirebilmeleri amacıyla Yaylı Çalgılar Projesi, DSO Civic Orkestrası ve/veya DSA bünyesinde özel dersler sağlamaya yönelik Düşlerin Gücü Müzik Bursu programının gerçekleştirilmesi.
DSO Civic Gençlik Orkestrasının, DSO ile DSA’nın eğitim ortaklığı faaliyetlerinin ve Max M. Fisher Müzik Merkezi?ndeki Konser Salonunda gerçekleştirilecek olan DSO yaylı çalgılar Eğitim Konserleri Serisi için destek sağlanması.
DSO’nun Afrika-Amerika Arkadaşlık Programı gibi programlar için fon sağlayan 2008 Klasik Kökler Galasının desteklenmesi…”
Kaynak: ntvmsnbc.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir